Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_lg8hn7a0dn8hl00ocrkj7ih2g1, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/asrblogi/domains/asrblog.ir/public_html/user.php on line 2 Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/asrblogi/domains/asrblog.ir/public_html/user.php:2) in /home/asrblogi/domains/asrblog.ir/public_html/user.php on line 2 
x تبلیغات
خبری

دروغ و دروغ های لعنتی درباره مشاور زوج درمانگر

 

زوج درمانی یک شاخه از روانشناسی است که به حل مشکلات بین دو نفر میپردازد. در چنین شرایطی آنها به یک فرد بیطرف نیاز دارند که بدون قضاوت کردن و با داشتن علم مرتبط در زمینه روحیات انسان، به آنها در حل مشکلشان کمک کند. اما در همسرانی که روابطشان دچار آشفتگی های حاد گردیده هیجان درمانگر نخست بر همسر منفعل تر یا اجتناب کننده تمرکز بیشتری می کند و سپس از آنکه او را از نظر هیجانی درگیر ساخته، دیگری را به موضعی که برای اعتماد کردن مجدد بستر سازی شده، دعوت می نماید. اگرچه الگوی ما اساساً بر زمان حال تمرکز دارد، عمل گرایانه است و بر تجربه ای بودن تأکید می کند. سپس با تمرکز و تقویت روی این نقاط ضعف، خلاء ایجاد شده بین دو نفر را پر میکنند و با این کار احساس عاطفی بین آن دو را تقویت خواهند کرد. زوجین سعی میکنند به جای مقابله و رقابت با یکدیگر، پلی برای کمک به پیشرفت و موفقیت همدیگر باشند. در نتیجه با شریک عاطفی یا زندگی خود تنشهای کمتری داشته باشند. در نتیجه کاهش این تفکرات منفی، روابط بین دو نفر نیز منسجمتر شده و صمیمیت بین زوجین بیشتر خواهد شد.

در نتیجه قبول تفاوتها برای آنها آسانتر است. لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید. در این رویکرد بیپرده حرف زدن در مورد احساسات یا تناقضهای درونی، امیدهای مشترک دو طرف را بیشتر نشان میدهد و به آنها دلیلی برای ادامه رابطه میدهد. همچنین نباید اجازه دهید مشکلات بیش از حد ادامه یابند یا اینکه حل نشده باقی بمانند. و اثر دو نوع مداخلۀ زوجدرمانی بر بهبود کیفیت رابطهٔ زوجها در بلندمدت (بعد از دو ماه) باقی ماند. مقدمه و هدف: در سال های اخیر کوشش برای افزایش تراز سلامت روانی و بهبود روابط زوجین در راستای افزایش پایداری خانواده و پیشگیری از آشفتگی زندگی زناشویی و رخداد طلاق مورد توجه قرار گرفته است. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. 1. ارزیابی روابط زناشویی: مشاور زوج درمانگر با گفتوگو و مصاحبه با زوجها، ارتباطات آنها را مورد ارزیابی قرار میدهد و مشکلات رابطهشان را شناسایی میکند. این تمرین قرار است درست قبل از خواب انجام شود. روش زوج درمانی شناختی رفتاری از دیدگاههای علمی و اثبات شدهای حمایت میکند و میتواند بهعنوان یکی از راهکارهای مؤثر برای بهبود روابط زناشویی و حل مشکلات زوجها مورد استفاده قرار گیرد. در علم روانشناسی رویکردهای مختلفی برای حل این مشکلات وجود دارند که روان درمانگر یک یا چند مورد از آنها را براساس شناختی که از مراجعان خود بهدست میآورد و با توجه به شرایطشان در پیش میگیرد.

روانشناسان با استفاده از روشها و رویکردهای مختلفی برای بهحقیقت پیوستن اهداف خود از مشاوره زوجین تلاش میکنند. در جواب این سوال باید بگوییم زوج درمانی به تجربه و مهارت کافی نیاز دارد و روانشناسانی که در این حوزه فعالیت دارند، معمولا پس از بررسی کلی موضوع اختلاف، یکی از روشهای مناسب را انتخاب میکنند. زوج درمانی هیجان مدار چه تفاوتی با سایر اشکال زوج درمانی دارد؟ أول چه کسی متوجه می شود و چه چیزی را متوجه م بعدی کیست؟ در جلسات زوج درمانی هیجان مدار، انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟ لحظات کوچک زندگی روزمره در حقیقت بلوک های سازنده روابط است. در زوج هایی که به آشفتگی های ارتباط محدودتری دچارند، فرآیند را به طور موازی و یکسان طی می کنند. در جلسات مشاوره خانواده، اعضای خانه می توانند در محیطی امن و کنترل شده با راهنمایی یک متخصص به حل مشکلات خود بپردازند. روایت درمانی را میتوانیم یکی از رویکردهای اصلی زوج درمانی بدانیم که در آن روانشناس کمک میکند تا دو نفر از بیرون و بهعنوان یک شخص سوم به مشکلات خود نگاه کنند.

انتخاب این رویکرد به عوامل مختلفی مانند شدت و عمق مشکل یا زمان مراجعه به روانشناس بستگی دارد. در رویکرد طرحواره درمانی که خود انواع مختلفی دارد، مشاور ابتدا طی جلسات جداگانه طرحواره هر یک از زوجین را شناسایی میکند. گاهی مشاور در زوجدرمانی ابتدا بهطور جداگانه با هر یک از زوجین صحبت میکند و پس از بهدست آوردن شناخت مناسبی از نوع شخصیت و رابطه آنها، جلسات دو نفرهای را برگزار میکند. هر دو انسانی که با یکدگیر وارد رابطه عاطفی میشوند، اگر با شخصیت و نقاط قوت یا ضعف خود آشنا نباشند، درگیر مشکلات مشترکی خواهند شد. این طرحوارهها به رفتار و شخصیت فرد سمت وسو میدهند و گاهی میتوانند مشکلات بسیار جدی را بهوجود میآورند. انسانها از نظر خلقوخو و رفتار تفاوتهای بسیار زیادی با یکدیگر دارند. در مقابل پیرو رویکرد های بینش گرایانه تحلیلی سنتی، زوجین تشویق می شوند تا رابطه خود را با انجام رفتار های متفاوت در تعامل، در خانه و هم چنین در اتاق درمان تغییر دهند. ما در گروه مشاوره نیک همراه با مشاوره های حضوری، آنلاین و تلفنی به شما کمک میکنیم تا با ارائه راهکارهایی به شما در زندگی مشترک خود کمک کنیم تا از زندگی زناشویی رضایتمندی بالایی داشته باشید.

آهنگ جدید سهراب پاکزاد به نام «هرشب هر روز هر لحظه به یادم میمونی»

 متن آهنگ هرشب هر روز هر لحظه به یادم میمونی سهراب پاکزاد

هرشب هر روز هر لحظه به یادم میمونی!♫!

 آهنگ جدید سهراب پاکزاد به نام «هرشب هر روز هر لحظه به یادم میمونی»

صفحه قبل 1 صفحه بعد