نصب و تست نرم افزار دلخواه در محیطی امن مطلبی است که در این مقاله قصد داریم نگاه عمیق‌تری به روش ها و کاربردهای  آن داشته باشیم. اگر بخواهیم از تست نرم افزار توضیحی به زبان ساده داشته باشیم می‌توانیم بگوییم که تست نرم‌افزار فرآیند اجرا و run یک برنامه کاربردی است که هدف آن پیدا کردن مشکلات و ایرادات و به طبع بهبود کیفیت آن است. تست نرم ‌افزار به عنوان يك روش اساسی در تضمين و بهبود كيفيت و عملکرد سيستم‌های نرم افزاری است. هم اکنون انجام تست به عنوان يك صنعت در حوزه نرم‌افزار محسوب مي‌شود.

اهمیت نصب و تست نرم افزار دلخواه در محیطی امن
اهمیت نصب و تست نرم افزار دلخواه در محیطی امن در بسیاری از موارد یک اقدام ضروری است چرا که امروزه بسیاری از کارها در زندگی شخصی، صنعت، امور نظامی و غیره به نرم افزارها سپرده شده است. گاهی یک اشتباه کوچک نرم‌افزاری می‌تواند سبب خسارات جبران ناپذیری شود.
 مثال: در سال 1998 میلادی مدارگرد مریخ به دلیل وجود یک خطا ساده در هنگام محاسبات نرم افزاری، در جهتی اشتبا وارد اتمسفر مریخ شده و منفجر گردید. 327 میلیون دلار صرف این پروژه شده بود.که به علت وقوع این اشتباه محاسباتی به راحتی از بین رفت، در این مثال به خوبی اهمیت نصب و تست نرم افزار دلخواه در محیطی امن نشان داده شده است.

https://akhbarejadid.com/354528/[ah1] 

تست نرم افزار دلخواه
در فاز تست نرم افزار دلخواه مرحله های تست و ترتیب موارد تست مطابق تكنیک ‌های طراحی تست تهیه می‌گردد. منظور از ترتیب تست، مراحلی است كه نیاز است برای اجرای تست دنبال گردد. منظور از موارد تست یک ویژگی، تعیین حالت های متنوع برای تست آن قابلیت می‌ باشد كه با استفاده از روش های طراحی تست سعی در پیدا کردن كمترین روش هایی داریم كه بیشترین پوشش  وبازدهی را در تست داشته باشند. در هر کدام از مورد تست، ورودی تست و پاسخ مورد نظر مشخص می‌ شود.

ابزارهای  تست نرم افزار در محیطی امن
امروزه ابزارها ونرم افزارهای متنوعی در حوزه مدیریت فرایند تست، نوع های مختلف تست مانند تست‌ های عملکردی و غیر عملکردی، سطح های تست همانند تست یکسان و.. وجود دارند. به هنگام پیدا کردن ابزار تست آیتم های متنوعی مانند هزینه خرید، هزینه آموزش، هزینه راه اندازی، قابلیت‌های ابزار، قابلیت یكپارچه سازی ابزار با ابزارهایی که وجود دارد،كاربرپسند بودن ابزار، مستندات راهنمای كاربری و فنی ابزار و عوامل متعدد دیگر دخالت دارند. به همین علت ابزارهای تست با توجه به نیاز هر پروژه باید انتخاب گردند.

 سخن آخر:
نصب و تست نرم افزار دلخواه در محیطی امن موضوعی بود که در این مقاله به آن پرداخته شد، در کنار نصب و تست نرم افزار دلخواه در محیطی امن که بحث اصلی این مقاله بود مطالبی نیز مانند:ابزارهای تست نرم افزار،تست نرم افزار در محیطی امن و.. گفته شد تا کاربرانی که از این مقالات استفاده میکنند بتوانند آگاهی بیشتری درباره نصب و تست نرم افزار دلخواه در محیطی امن داشته باشند.